ekologiczne domy z drewna

ekologiczne domy z drewna

Ludziska, stawiał ktoś może sobie dom z drewna? Mam na myśli system szkieletowy, czyli domy zrobione w suchej technologii. Jakie odczucia? Sprawdza się coś takiego w naszym klimacie? Komu zlecaliście robotę?

Antekkk

Posty: 2

 
Jak już będę miał na tyle kasy żeby postawić swój dom to będę się chyba decydował włąśnie na coś z drewna. Cenowo wychodzi bardzo korzystnie i dom można mieć gotowy praktycznie z miesiąca na miesiąc bez czekania kilku lat.

Chinczyk

Posty: 40

 
Nie ukrywam że interesuje mnie własny dom, jeśli już będę brał kredyt hipoteczny to bardziej pod kątem domu niż mieszkania. Jak już mam się porządnie zapożyczyć to chcę w tym widzieć atrakcyjny cel i powód.

wacek22

Posty: 14

 
Na pewno za jakiś czas będziemy chcieli z żoną kupić coś swojego. Bo jednak wynajem to ciągłe poczucie że mogą nas w każdej chwili właściciele wyprosić z mieszkania...a szukanie nowego lokalu na prędko z dzieckiem i psem to nie będzie łatwa sprawa .

icee

Posty: 18

 
Domy z drewna na pewno są ciekawą alternatywą i moim zdaniem będą zyskiwać jeszcze na popularności. Lekkie, mobilne, ekologiczne – takich parametrów współczesny klient moim zdaniem oczekuje.

Marioleczka

Posty: 5

 
Ja jestem ciekawy jak wygląda izolacja w tych domach składanych w kilka dni z gotowych prefabrykatów. Z jednej strony niby te nowoczesne pianki i folie potrafią fajnie trzymać termikę, ale z drugiej...sam nie wiem.

Lupusx

Posty: 13

 
Myśmy rok temu postawili dom z drewna i nie narzekam. Całym wykonaniem zajęła się ekipa MD Dom (na stronie http://mddom.pl jest dużo konkretów odnośnie technologii). W przypadku takich domów szkieletowych dużym plusem jest choćby to że można obiekt postawić w każdych warunkach, nie trzeba czekać na wiosnę-lato i generalnie dobre warunki pogodowe.

Bryzyt1

Posty: 19

 
Nie wiem kto zajmuje się domami z drewna na dobrym poziomie ale sam myślę o czymś takim. Dom to dom i nawet największy apartament w nowoczesnym strzeżonym osiedlu nie da takiej niezależności jak domek wolnostojący.

showmemore43

Posty: 17

 
Wiem że znajomy będzie chciał postawić dom na wsi ale jaką technologią on ma zamiar to zbudować to już nie mam pojęcia. On jest taką trochę złotą rączką zna się na budowlance więc podejrzewam że sporo rzeczy będzie chciał zrobić we własnym zakresie.

87-klara

Posty: 13

 
Cześć. Fajnie byłoby mieć swój dom ale póki co to melodia przyszłości. Mam duzy kredyt wzięty na firmę i za nim nie stanę finansowo na nogi to następne duże inwestycje muszą poczekać.

waldek3551

Posty: 20